Jedinečnost obkladů z přírodních kamenů

18. 11. 2022 Petr Borovec

Přírodní kámen je nádherným obrazem přírody. Díky své ušlechtilosti a odolnosti propůjčí vašemu domovu krásný, trvalý a jedinečný vzhled. Ne nadarmo již po staletí patří k těm nejoblíbenějším stavebním i obkladovým materiálům. Každý kus je nenahraditelným originálem, který v sobě skrývá obrovský potenciál. Objevte i vy jeho sílu, energii a krásu.

Díky obkladům z přírodního kamene můžete velmi jednoduše a elegantně povýšit styl a estetickou hodnotu vašeho interiéru či exteriéru. Přírodní kámen totiž promění váš domov doslova k nepoznání.

Využijte potenciálu, který v sobě přírodní kámen skrývá, a dodejte svému domovu krásnou, nenahraditelnou atmosféru. Ozvláštnit svůj prostor kamennými obklady můžete například v kuchyni, v koupelně nebo zvenčí v podobě fasády.

 

Benefity obkladů z přírodního kamene

1. dlouhověkost a odolnost vůči mrazu, vodě, ohni či poškození
2. proces obkládání je rychlý a jednoduchý
3. nabízí bohaté využití – koupelny, kuchyně, fasády, krby, grily
4. vysoká estetická hodnota, výjimečný a neopakovatelný vzhled
5. velmi snadná údržba

Interiér

Mezi v interiéru nejčastěji využívané přírodní kameny patří žula, mramor, pískovec, onyx, vápenec a křemen. Vybrat ten správný musíte nejen podle vzhledu, ale hlavně podle jeho účelu.

Žula se pyšní svým nezaměnitelným vzhledem, ve kterém se prolíná nespočet odstínů barev. Je to skutečně odolný materiál, na kterém se nepodepisují žádné známky stárnutí a jehož povrch je v podstatě nenarušitelný. Potěší vás jistě i jeho snadná údržba, k zachování čistoty postačí pravidelný nenáročný úklid. Díky svým vlastnostem nachází využití především v kuchyni.

Nádherný, elegantní a nesmrtelný mramor vypadá skvěle jak v lesklé, tak v matné úpravě. Díky své tvrdosti a odolnosti je vhodný k použití jak v interiéru, tak v exteriéru. Jeho lehkost a eleganci můžete nejlépe nechat vyniknout na velkých plochách, jako jsou stěny v obývacím pokoji či koupelně.

 

 

 

 

 

 

Pískovec je ceněným stavebním materiálem, který je velmi oblíbený pro lehkou a nenáročnou opracovatelnost. Díky němu si přenesete do domova různorodé barvy přírody od žluté přes červenou až po zemitou šedou a stylově doplníte nejen exteriér, ale také interiér. Například štípané pískovcové obklady se velmi jednoduše aplikují na stěnu a dodávají prostoru fantastickou atmosféru.

Exteriér

Pomocí přírodních kamenů můžete dát svému domovu opravdu jedinečný vzhled a proměnit ho v originální místo. Ze žuly, pískovce nebo ruly vytvoříte jedinečné realizace. Od luxusních pískovcových schodů přes rulovou fasádu až po žulové obložení krbu.

Rula je výjimečná jak svým vzhledem, tak svými vlastnostmi. Na první pohled připomíná krásu a design kůry stromů a zaujímá svou neutrální barevností. Patří také, spolu s dalším materiálem, jako je křemenec a mramor, mezi metamorfované horniny.

Díky tomu vyniká velkou odolností a hodí se jako materiál pro obklady, zdivo a dlažby. Vyznačuje se velkou tvrdostí, perfektní mrazuvzdorností, malou nasákavostí a vysokou odolností vůči chemickým látkám a mechanickému poškození. Rula vyniká jako obkladový kamen a skvěle vypadá na fasádách domů i kancelářských budov.

Nabídka obkladů z přírodního kamene je opravdu široká. Rádi vám s výběrem poradíme, společně najdeme to nejlepší možné řešení pro vaše prostory a vy se tak budete moci těšit z jedinečného kouzla a atmosféry vašeho domova.

Zpět na přehled článků