Jak zkombinovat přírodní kámen s moderními materiály v interiéru?

29. 2. 2024 Petr Borovec

Chcete ozvláštnit svůj interiér, nicméně nevíte jak na to? Objevte kouzlo přírodních materiálů a naučte se je správně kombinovat s ostatními prvky. Nejen, že kámen do prostoru vnese kus přírody, ale také mu dodá osobitý styl. Nevíte, jak ho zakomponovat? Podívejte se s námi, kde a s čím se přírodní kámen nejlépe kombinuje.

Kámen se využívá již od nepaměti a byl vždy velmi oblíbeným stavebním materiálem, který se hojně užíval. Od té doby kámen bereme jako běžnou součást interiérů i exteriérů.

 

Nejoblíbenější druhy kamene v interiéru

Než začnete přemýšlet nad tím, s čím kámen kombinovat a kde ho využít, podívejte se, jaké druhy se v interiérech objevují nejčastěji. Značně oblíbenými kameny jsou žula, vápenec, pískovec, travertin, křemenec či mramor a také velice luxusní kámen onyx.

Již několik let je v oblibě také umělý kámen, který se snaží nahradit ten přírodní. Nicméně tyto materiály nedokáží nikdy plně nahradit jedinečný kámen, který vás uchvátí svou širokou škálou odstínů a struktur.

 

Jak tento materiál kombinovat?

Kámen dokážete zakomponovat do všech interiérů různých stylů. Nejvíce však vynikne v industriálním, minimalistickém či venkovském designu. Skvěle se kombinuje s materiály, které podtrhnou jeho přirozenou krásu.


V koupelně

Koupelna s kamennými prvky je velmi stylová sama o sobě, ale pokud ji spojíte s materiály jako je sklo či dřevo, navodí vám příjemnou luxusní atmosféru. Koupelnu můžete doladit kamennou podlahou nebo obklady z mramoru, pískovce či z travertinu. Dokonce i samotná vana či umyvadlo mohou být vyrobené z mramoru. Materiál do koupelny však vybírejte opravdu důkladně, aby jej vlhkost neponičila.

 

V kuchyni

Trávíte v kuchyni hodně času? Zařiďte si ji tak, aby byla podle vašich představ. Kombinace přírodního kamene s dalšími materiály je i v kuchyni velmi oblíbená. Nejčastěji najdete spojení dřevěných skříněk a podlahy společně kamennou deskou.

V moderním interiéru se vyskytuje také spojení betonové podlahy s kamennou kuchyňskou linkou. Pokud v kuchyni použijete kámen, bude vypadat luxusně, ale zároveň bude i velice odolná vůči poškození.

 

V obyváku, pokoji či na chodbě

Jak už jste si přečetli výše, přírodní kámen má široké využití a můžete ho použít téměř kdekoliv. Od podlahy přes obklady, parapety, schodiště až po různé dekorace. Když ho spojíte se správnými materiály, můžete zcela změnit charakter svého interiéru.

Propojení kamene s betonovými, dřevěnými či skleněnými prvky už znáte. Další zajímavou kombinací je spojení s keramickými dlaždicemi nebo s kovovými prvky. Těmi mohou být různé kovové rámy či svítidla.

Kombinace těchto moderních materiálů s přírodním kamenem vytváří zajímavé vizuální efekty a přidává interiéru jedinečný vzhled. Je čistě na vaší představivosti, který materiál si pro kombinaci vyberete. Mimo to, aby spolu materiály dobře vypadaly, myslete také na jejich odolnost a využití. Jen tak se budete moci těšit z dlouhotrvajícího unikátního výsledku.

Zpět na přehled článků