Obklady, dlažby, parapety

Obklady, dlažby, parapety

kamenny-obklad-schodu-7

Díky těmto prvkům můžete jednoduše a elegantně povýšit styl vašeho interiéru či exteriéru. Tyto doplňky v sobě snoubí nejenom atraktivní design, ale zároveň jsou funkční součástí stavby. Ať už se rozhodnete dodat styl interiéru, nebo venkovním částem stavby, pak můžete vybírat ze širokého spektra materiálů. Zvolte si takový, který bude nenáročný na údržbu, bude stále odolným a současně neztratí nic ze své barevnosti a atraktivity.

Jaký doplněk si získá vaše srdce?

Je jenom na vás, jaký prvek si vyberete. Vždy je nutné pečlivě promyslet, jaké konkrétní místo bude vybraný detail zdobit. A jakého efektu chcete dosáhnout. Jaké materiály tak dají doplňkům, jako jsou obklady, dlažby a parapety, jedinečnou tvář?

Například pískovec. Ten je ceněným stavebním elementem, který je velmi oblíbený pro lehkou a nenáročnou opracovatelnost. Díky němu si přenesete do domova různorodé barvy přírody od žluté, přes červenou až po zemitou šedou.

Vaší pozornosti by neměla ujít ani žula, která vyniká nenáročnou údržbou a vysokou odolností vůči vysokým teplotám, různým klimatickým podmínkám, ale i chemikáliím.

Dalším výjimečnou horninou je rula. Ta vás zaujme přírodním designem připomínající originální strukturu kůry stromu. Navíc je velmi odolným materiálem, který se dokáže vzdorovat mrazům i různým chemickým látkám.

A jaké další materiály můžete vybrat?

Mezi další a velmi atraktivní prvky patří například mramor nebo travertin. Rozehrajte atraktivní barevnou hru a vyberte si tak ten dokonalý odstín, který padne vašemu prostoru. Jedinečného vzhledu dosáhnete také různými druhy opracování, mezi které patří tryskání, opalování, broušení, leštění či antikování.

Načerpejte inspiraci v naší fotogalerii