Jak na stylový gabion

29. 6. 2022 Petr Borovec

 

Vyzdobte svůj venkovní prostor něčím speciálním. Chcete-li se s vaší zahradou přiblížit co nejvíce k přírodě, přidejte do ní gabiony naplněné přírodním kamenem.

Přirozený vzhled a neopakovatelný design přírodního kamene je skvělým spojením mezi divokostí rostlin a živočichů, kteří u vás na zahradě žijí, a moderním prvky, bez kterých si svůj každodenní život už neumíme představit.

Právě gabiony toto souznění posouvají do vyšších sfér. Jedinečnost a přirozenost kamene je svázána kovovými koši. Avšak nikoliv na úkor ztráty jedinečných vlastností kamene, ale ku prospěchu našeho života.

Pojítko mezi divokostí přírody a pohodlím moderního života

Samotný gabion bychom vám popsali jako svařovanou drátěnou klec, která je naplněná kamenem. Tato kovová konstrukce je nenápadná a rozhodně neodvede váš zrak od krásy, kterou skrývá uvnitř.

Konstrukce může mít různý tvar, takže se přizpůsobí vašim představám i potřebám. Z gabionů si můžete postavit nádherný a nedobytný plot nebo dělicí zídku, kterou spojíte svůj domov se zahradou.

 

Také si z nich lze vytvořit zákoutí, do kterého se můžete nikým neviděni uchýlit a rozjímat. Zkrátka gabiony vám zpříjemní váš pobyt na zahradě a zároveň učiní váš venkovní prostor zajímavější.

Odolnost, ušlechtilost a krása gabionů

Gabiony si vás získají nejen svojí krásou, ale také praktičností. Vynikají svým nadčasovým a neopakovatelným designem, ušlechtilostí, odolností a dalšími neopakovatelnými vlastnostmi.

Jednou z nich je i snadná manipulace, díky které stavbu zahradních prvků zvládnete sami. Gabiony vás nikdy nezklamou. Při realizaci gabionového plotu, který nepřesáhne výšku 1,8 metru nepotřebujete betonový základ, pouze podklad zhutněný vysypaným štěrkem.

Použít beton budete muset pouze pro stabilizační sloupky, a to jen pokud je váš gabionový plot vyšší než 50 cm.

Nechte se okouzlit kamenem

Abyste mohli gabionu skutečně podlehnout, vyberte si kámen, který bude jeho součástí. Právě on bude poutat vaši pozornost a vzbuzovat ve vás příjemné pocity. Proto vybírejte pečlivě a promyslete si jeho vzhled i v návaznosti na další prvky vaší zahrady nebo na samotný dům.

Rádi vám s výběrem toho pravého kamene poradíme a vy se tak budete moci těšit z jedinečné atmosféry, kterou do vaší zahrady přinese.

Zpět na přehled článků