Výrobky z pískovce

Pískovec

Lom na pískovec - světovým názvem teké SANDSTONE

Lom na pískovec – světovým názvem teké SANDSTONE

Pískovec je velmi oblíbený stavební materiál. Jeho historie sahá hluboko do minulosti, neboť jeho vznik a vývoj probíhal miliony let. Jedná se o přírodní usazenou horninu, která je tvořena křemičitými písčitými zrny, která jsou povětšinou vytvořena křemenem, živcem, silicity či dalšími horninami.

O jejich soudržnost a stmelení se stará obsažený karbonátový či železitý tmel. A ačkoli se jedná o materiál, který je náchylný ke zvětrávání a degradaci, vyniká dostatečnou pevností v tlaku.

Materiál, vybarvený do různých odstínů

Nejčastěji se s ním můžete setkat v podobě opracovaného kamene, který je součástí různých typů staveb a budov. Bohatá příroda naší republiky je domovem různých druhů pískovců, které se od sebe liší nejen svým geologickým stářím, ale i barevností.

Od přirozených žlutých, šedých akcentů, přes růžové až do načervenalého nádechu. Některé vynikají vícebarevným prolínání různých barev a tónů. Jemné a přírodní barvy tohoto přírodního materiálu krásně a stylově doplní nejenom exteriéry, ale také interiéry.

Přírodní krása architektury

Pískovec zdobí i významné historické budovy, které najdete po celé České republice. Přirozené a přírodní odstíny pískovce však budou slušet venkovským stavbám, ale zajímavě doplní také moderní domy. Po pískovcových cestičkách a obkladech se pohodlně a stylově dostane do svého domu nebo můžete objevovat tajuplné kouty zahrádky.

Jeho krása vynikne také ve tvarech pískovcové architektury. Pískovec vás může také provázet téměř až do nebes, a to jenom díky luxusním masivním schodům v exteriéru či obložených schodech v interiéru. Je jenom na vás, kde pískovec najde své místo a bude vynikat.

Prohlédněte si naši fotogalerii

Pískovcová zahradní architektura

Pískovcová zahradní architektura - můžete mít prakticky cokoliv, čím si chcete ozdobit svou zahradu nebo park.

Pískovcové obkladové desky a dlažba

Pískovcové obkladové desky a dlažba - dodáváme v mnoha různých provedení a to jak ve žlutém, bílém a červeném odstínu pískovce

Pískovcové masivní schody

Pískovcové schody řezané - základní velikost š.32cm x v.16cm s délkou 100cm nebo dle potřeby

Pískovcové obklady schodů

Pískovcové obklady schodů řezané - základní velikost š.32cm x v.16cm s délkou 100cm nebo dle potřeby

Pískovcové kostky 15/17

Pískovcová kostka 15/17 - 1t = cca 2,5m2, červená i žlutá

Pískovcové kostky 8/11

Pískovcová kostka 8/11 - 1t = cca 5m2, červená i žlutá

Pískovcové kostky 4/6

Pískovcová kostka 4/6 - 1t = cca 8m2, červená i žlutá

Poptejte naše produkty a my Vás budeme kontaktovat.

Poptat