Žulové měřické značky

Žulové zaměřovací a značkovací kameny

Žulové mezníky

Žula se pyšní originálním přírodním povrchem a díky své nezdolné síle se hodí i jako materiál pro žulové zaměřovací a značkovací kameny. Žula totiž odolává vysokým teplotám, nepříjemným klimatickým podmínkám, ale také chemikáliím a zároveň se nedožaduje žádné náročné údržby a pozornosti. Na různých místech se využívají rozdílné typy těchto opracovaných kamenů.

A jaké druhy můžeme vyrobit třeba přímo vám?

Geodetické značky

Hraniční žulové kameny, které můžete znát také pod názvem mezníky, slouží k přesnému vymezení určitého území. Nejčastěji ohraničují hranice států, užitečné však jsou i při značení katastrálního území obcí, ale také parků, rezervací i vymezení menších nebo soukromých statků a pozemků.

Kamenné měřické značky

Jsou odolnými výrobky. Vznikají ze žuly, která je opracovaná do tvaru hranolu. Tyto značky slouží pro stabilizaci měřických bodů.

Staničníky

Jsou speciální žulové výrobky, které jsou taktéž zpravované do specifického tvaru hranolu a slouží pro staničení silnic, vodních toků a železnic.

Hraničníky

Jsou dalším typem žulových výrobků. Hraničníky jsou stejně jako předchozí typy značek opracované do specifického obdélníkového tvaru a slouží k demarkaci státních hranic.

Jaké je naše nabídka?

Opravdu široká. Při výrobě těchto zaměřovacích a značkovacích kamenů využíváme poměrně široké spektrum zaměřovacích kamenů, a to od typu M1 až M50. Dále máme v nabídce také nivelační kameny. Pokud se stane, že si z naší nabídky nevyberete, pak se nám určitě ozvěte, protože kameny vyrábíme i na základě atypických požadavků a dle vašich potřeb a aktuálních požadavků.

V jakých povrchových úpravách zaměřovací a značkovací kameny vyrábíme?

Kameny se dělí na dvě části, a to na nohu a hlavu. Noha kamenů je přírodně lámaná do tvaru hrubého hranolu. Naopak hlava kamenů je středně pemrlovaná do tvaru hranolu. To, co je závěrem velmi důležité zmínit, je také to, že tyto kamenné výrobky splňují normu ČSN 72 2518.

Prohlédněte si naše vyrobené měřičské značky

Žulové mezníky, různé úpravy

Žulové mezníky, různé úprava

Poptejte naše produkty a my Vás budeme kontaktovat.

Poptat