Kamenné kuchyňské desky a jejich nezničitelná elegance

22. 1. 2021 Petr Borovec

Kamenné kuchyňské desky se stávají prvkem, který doplňuje moderní i klasické kuchyně. Pyšní se svým pevným nezničitelným kamenným srdcem, jež v sobě zároveň nese jemnost a eleganci sobě vlastní. Zakomponujete-li je do své kuchyně, získáte k ruce dlouholetého a spolehlivého společníka.

Žula

Nezdolná žula se postaví čelem všem kuchyňským nástrahám. Nezalekne se ani kuchyňských nožů, paliček na maso a rozpálených hrnců, neboť ty ji svým působením vůbec neuškodí a neuberou ani na kráse.

Žula vyniká svou pevností, odolností a nepoškrabatelností. Můžete ji najít v několika barevných kombinacích, které se vaší kuchyni krásně přizpůsobí. Navíc si můžete být jisti, že právě ta vaše je jediná svého druhu. Neexistují totiž dvě zcela identické.

Mramor

Mramorová deska sice není tak odolná jako její žulová kolegyně, avšak své místo si získala svým luxusním vzhledem. Ten je tvořen jemným romantickým žíháním. I u ní platí, že co kus, to nezaměnitelný originál. Mastnota ani vyšší teploty pohybující se až do 150°C ji nezastraší. Avšak červené víno nebo citronová šťáva může nenávratně poškodit její krásu a přivodit vám vrásky na čele. Z tohoto důvodu se na zachování vzhledu používá ochranná impregnace. Navíc umí mramor stárnout s elegancí sobě vlastní, neboť po čase získává příjemnou matnou podobu.

Umělý kámen

Další možností je umělý kámen, nazývající se technistone. Ten v sobě ukrývá z 93 % přírodní suroviny, mezi nimiž vyniká křemen, jenž se dále míchá se skleněnou frakcí a barevnými pigmenty.

Vlastnostmi se umělý kámen blíží žule. Můžete na něm klepat maso i krájet, nepohltí žádnou mastnotu a nevsákne ani vodu. Ale několik odlišností přece jenom lze najít.

 

Díky technistonu získáte ve své kuchyni čisté linie bez viditelných spár, neboť jeho desky lze dobře tvarovat a vytvořit z nich i atypické kuchyňské linky. A pokud jste milovníci čistých linií, pak rozhodně neodoláte jeho bílým variantám.

Keramika

Pokud sáhnete po keramickém zpracování kuchyňské desky, můžete si vybírat z opravdu širokého spektra všech barev a vzorů. Najdete mezi nimi imitace betonu i kovu, které byste složitě rozeznávali od originálu. Na rozdíl od desek z přírodních kamenů tolik neváží, tudíž se i lépe usazují na své místo. Zároveň v sobě nesou odolnost vůči teplu, opotřebení i mastnotě. Potřebujete-li ovšem v desce vyfrézovat odkapovou plochu, keramika vás zklame, neboť k tomu není uzpůsobena.

Kamenné kuchyňské desky přináší opravdu spoustu výhod a možností. Záleží pouze na tom, jakou z nich si do svého domova vyberete právě vy. Věříme, že ať už sáhnete po kterékoliv variantě, bude vašim věrným pomocníkem při veškerých kuchyňských činnostech.

 

Zpět na přehled článků