Objevte krásu a jedinečné vlastnosti parapetů z přírodních kamenů

3. 3. 2022 Petr Borovec

Kamenný parapet

Přírodní parapety zaujmou na první pohled nejen svým originálním vzhledem, ale také perfektními funkčními vlastnostmi.

Skrývají v sobě neuvěřitelný potenciál. Využijte ho! Vystavte je na odiv ve slunném obývacím pokoji, moderní kuchyni či klidné pracovně.

Bát se nemusíte ani exteriéru, kde se stanou designovým prvkem, který bude přitahovat pohledy kolemjdoucích.

Jedinečné vlastnosti parapetů z přírodních kamenů

Odolnost a dlouhodobá životnost rozhodně není tím jediným, co vás bude ve společnosti kamenných parapetů těšit. Zcela jistě oceníte také jejich rezistentnost vůči vodě, vysráženým párám i slunečním paprskům. A také to, že si zachovají svůj styl a krásu bez toho, aniž by po vás vyžadovaly náročnou péči a údržbu. Právě naopak. Vaše pozornost strhnou pouze tehdy, když se budete chtít pokochat jejich designem.

Výjimečná funkčnost doplněná krásou a stylem

Kamenný parapetParapety z přírodních kamenů vypadají fantasticky. Prostupují jimi různé typy barev, odstínů a kreseb. Od jemných, světlých, až po netradičně barevné a tmavé.

Díky tomu se stanou opravdu mimořádným designovým prvkem, a to nejen v interiérech, kde je můžete sladit třeba s luxusní kuchyňskou pracovní deskou či uměleckým obkladem. Interiér tak bude stylově povýšen a vynikat unikátní atmosférou.

 

Parapety však umí dlouhodobě kouzlit i v exteriérech. Moderní kousky obohatí tvář různých staveb a rodinných domů. Jsou nadčasové. Ani s ubíhajícím časem neztratí nic ze své atraktivity ani odolnosti. Stejně dobře odolají nepříznivým povětrnostním a klimatickým podmínkám.

Designoví vládci se žulovým srdcem

Kamennými parapety nejčastěji prorůstá hlubinná vyvřelá hornina, žula, taktéž nazývaná granit. Žulu tvoří zpravidla v největším poměru směs křemene a živce. Pak následují horniny, které zabarví horninu a potažmo parapet do dalších odstínů. O to se nejčastěji postará turmalín, granát, biotit, muskovit, magnetit a další druhy. Vždy záleží na typu žuly. Česká žula je zpravidla probarvena do šedých či žlutohnědých tónů. Další typy, vytěžené na jiných místech, jsou vybarveny třeba i do odstínů zelené, modré a dalších tmavých odstínů. A ozdobeny originálním mramorováním.

Žula se využívá pro výrobu parapetů pro svoji tvrdost. Vyniká funkčními a praktickými vlastnostmi. Není porézní, je odolná vůči mechanickému poškození a dalším různým látkám i tvorbě skvrn. Žulové parapety se navíc velmi snadno a komfortně udržují. Atraktivitu i funkčnost si zkrátka umí uchovat. A to s elegancí sobě vlastní.

Pozvěte designové parapety do svých prostorů

Kamenná parapetJádrem kamenných parapetů může být také krystalický vápenec neboli mramor. I ten je tvořen bohatou směsí hornin. Sofistikovaný mramor je nejčastěji světlý. Vždy záleží na konkrétním složení. Stane-li se součástí vašeho interiéru, pak mu dodáte vysoké elegance, vznešenosti a antického odkazu.

A čím mramor vyniká? Lehkou opracovatelností, nízkou porézností a odolností vůči teplotám. A především svým designem. Každý pohled na něj bude skutečným zážitkem. Dopadající světlo skrze okna si bude s jeho vzhledem pohrávat a zdůrazňovat jeho přirozenou krásu a živost.

Na výběr máte z různých rozměrů, typů opracování i povrchů. Pomůžeme vám vybrat ten nejvhodnější parapet pro vás. Takový, se kterým přinesete do své každodennosti přírodní sílu ve formě designového prvku, ve kterém se snoubí nadčasová atraktivita s vysokou funkčností.

Zpět na přehled článků