Proměňte zahradu v uměleckou galerii pomocí pískovcových soch a doplňků

27. 7. 2021 Petr Borovec

Pískovcová zahradní architektura v sobě ukrývá jedinečné kouzlo a bohatý výběr různých designových doplňků a výrobků. Od drobných květináčů, váz, sošek přes originální sochy, fontány a studny až po výjimečné architektonické prvky.

Takové, jako jsou řezané schody, sloupky, balustrády, konzole, chrliče a další fasádní a stavební prvky. Vyberte si tak ten nejvhodnější designový kousek, se kterým dostane vaše zahrada nový rozměr.

Proč pozvat do své zahrady architekturu z pískovce?

Pískovec je výjimečným přírodním materiálem, jenž patří mezi velmi oblíbený. Navíc je prověřený historií, neboť je využívaný nejen jako základ designových doplňků, ale i různých typů staveb. Právě pro tvorbu designové zahradní architektury je pískovec velmi vhodným materiálem. Tento přírodní kámen je velmi jednoduše a lehce opracovatelný. Také je ideální k různým typům úprav a opracování do různých tvarů. Tak vzniknou originální umělecké doplňky. A ty můžete umístit do různých typů exteriérů.

Čím pískovec vyniká?

Pískovec je přírodní usazenou horninou. Pískovcový kámen tvoří směs křemičitých písčitých zrn křemene, živce, silicitu a dalších hornin. Součástí pískovce je také karbonátový či železitý tmel, díky kterému jsou všechna písčitá zrna dokonale stmelená. Pískovcová hornina tak vyniká perfektní soudržností a současně dostatečnou pevností v tlaku, což jsou ideální předpoklady právě pro vytvoření designové zahradní architektury.

Rozmanité úpravy povrchů květináčů z pískovce mohou být hladké, špicované, pemrlované, hrubě tesané a ozdobené různými fazetkami, drážkami, detaily a dekory. Mimo tyto funkční vlastnosti vás pískovec zaujme také přirozeným přírodním barevným designem. Světlý žlutý odstín se vybarvuje do šedých akcentů, a to přes růžové odstíny až do zajímavých načervenalých odstínů. Pískovec je uměleckým dílem. Vícebarevné rozmanité prolínání různých barev a tónů ho předurčuje k tomu, že je vždy originálem. A to budou i vaše nové zahradní doplňky.

Jaká prostředí pískovcové sochy a doplňky vyzdvihnou a obohatí?

Pískovcové prvky a sochy dokonale doplní rozsáhlé zahrady, parky, ale i malé útulné zahrádky s malými zákoutími. A to jak v blízkosti historických staveb, zámků, tak v okolí těch nejmodernějších luxusních budov. Pískovcové doplňky perfektně ozdobí i ty nejmenší terasy a balkony.

V jakých podobách může pískovec povznést vaše zahrady?

Osazovací kameny a koryta – tyto doplňky se stanou designovým domovem pro květiny, ale i keříky či menší stromečky. Ty ozdobí exteriéry v různých velikostech, typech, úpravách i barvách.

Kamenné vázy nebo vysoké kamenné květináče – i ty můžete vybírat v různých velikostech, typech a dekorech. Vázy jsou navíc perfektním designovým doplňkem, ve kterém vyniknou i řezané květiny. Tyto luxusní vázy a květináče budou nejvíce slušet udržovaným zahradám a zámeckým parkům.

Sochy a sošky – ty se stanou opravdu výjimečným uměleckým dílem. S nimi proměníte zahrady v mimořádnou galerii, která přinese do vašeho prostředí neskutečnou atmosféru. Je jenom na vás, zda se součástí vaší výzdoby stanou sochy znázorňující různé významné a historické osoby nebo mýtické či pohádkové hrdiny. Součástí zahrady se mohou stát i zvířata anebo různé designové sošky s bohatými motivy.

Fontány, umyvadla – i takové prvky se mohou stát součástí vašich exteriérů. A je jenom na vás, v jaké velikosti, designu, barvě a úpravě.

Stavební prvky, sloupky – je opět jenom na vás, v jakém provedení si tyto originální prvky pozvete do svých prostorů.

Individuální realizace – pokud dlouhodobě toužíte po designovém pískovcovém prvku, který by dozdobil vaše interiéry, pak je právě teď ten ideální čas. Rádi vám toto přání splníme, stačí nás jenom kontaktovat.

Objevte kouzlo a jedinečné vlastnosti originálního pískovce přesně v té podobě, po které toužíte. Díky tomuto variabilnímu materiálu si můžete konečně proměnit své vize v designový doplněk, který ozdobí vaši každodennost.

Zpět na přehled článků