Vystupte po žulových schodech do světa výjimečného designu

24. 3. 2021 Petr Borovec

 

Kamenná schodiště jsou dominantou v různých typech interiérů i exteriérů. Jsou prvkem, který zkrátka nepřehlédnete. Venkovní schodiště se starají o vytvoření toho nejlepšího prvního dojmu a zároveň střeží bezpečnost všech, kteří po nich venku vykračují i během nepříjemného lijáku či ve společnosti padajících sněhových vloček. Naopak interiérové schody si hrají s celkovou atmosférou prostorů, kterým dodávají styl a šmrnc. A především poskytnou dokonalé propojení různých místností a pater.

Objevte kouzlo přírodního kamene

Vybraný materiál zkrátka hraje jednu z nejdůležitějších rolí. V případě schodišť jsou favority s velkým potenciálem přírodní kameny, které jsou velmi trvalým a zároveň stylově nadčasovým materiálem. Navíc má každý z přírodních kamenů své jedinečné kouzlo a vlastnosti. Jeden z nich však přece jenom vyniká. A tím je žula.

Co všechno v sobě žula ukrývá?

Žula se pyšní opravdu jedinečnými vlastnostmi, jako je vysoká odolnost, tvrdost a hustota, díky čemuž je velmi odolná a jen tak se ničeho nezalekne. Pevná a trvanlivá žula miluje i takové výzvy, jako je nepříjemné počasí, nízké teploty i neodbytná špína.

Žulové schody jsou ve světě stavebních a architektonických prvků zkrátka pojmem. A čím umí tak okouzlit, že patří mezi oblíbený a velmi častý materiál pro jejich realizaci?

 

Extrémní výdrží a spolehlivostí. Díky své nenasákavosti neohrozí žulové schody ani ten nejprudší liják. Navíc odolá i slunečním paprskům, které jim nevezmou nic z jejich barevného koloritu a schody nevyblednou.

Svojí výjimečnou trvanlivostí. Žula je opravdu nadčasovým materiálem. V každém historickém období můžeme v její kráse a funkčnosti objevit a obdivovat něco jiného či nového.

Originálním přírodním vzhledem, který upoutá na první pohled. V žulových schodech se vykresluje přírodní krása prostřednictvím jemného barevného koloritu. Každá část schodiště je opravdovým originálem. A to vědomí, že takovými schody se můžete pyšnit jenom vy, protože máte zkrátka svébytný originál, je více než příjemné!

První dojem rozhoduje

A právě jeho nositelem je venkovní žulové schodiště. To je pomyslnou bránou k různým typům veřejných interiérů a domácností. Jeho odolnost vůči počasí můžete podpořit různými povrchovými úpravami, díky kterým zvýšíte i jejich bezpečnost. A díky širokému spektru barevnosti je můžete sladit s fasádou domu či parapety.

Schodiště s jedinečným designem

Vnitřní schodiště může být součástí předsíní nebo chodeb, často je také designovým spojujícím prvkem obývacích pokojů s těmi soukromými, umístěných v patrech.

Před počátkem realizace je vždy nutné rozhodnout, zda se schodiště stane vládcem dění a bude stát v centru prostoru či ho spíše uschováte bokem všech obytných místností. Což je ideální variantou pro vícegenerační domy.

Pak už můžete vyšlápnout do světa designu a různých možností. Prostor může vyplnit jak klasické žulové schodiště, tak moderní elegantní točité schodiště, které je perfektním řešením, pokud nemáte v interiéru místa nazbyt. Při výběru myslete také na to, že schody nebudete vybíhat pouze ve chvílích, kdy se budete cítit jako čiperky, ale i v okamžicích, kdy budete mít v rukou těžká břemena nebo budete nemocní a méně pozorní. V tomto případě vždy platí, že bezpečnost je nadevše!

Žulové schodiště se dokonale postará o vás i interiér

Žulové schodiště bude střežit vaši bezpečnost a díky svému nadčasovému stylu vykouzlí na vaší tváři úsměv s každým pohledem či krokem. Přitom od vás nebude vyžadovat žádnou náročnou péči. Navíc působí v interiérech velmi teplým a útulným dojmem, díky čemuž dokonale zapadne do vaší domácí atmosféry.

A pokud ho vyladíte s dlažbou, obklady, dřezy, umyvadly či drobnými doplňky, pak aspirujete na to, vytvořit opravdové designové království v jakémkoliv prostoru. Možná, že se žulové schodiště stane prvním krokem k tomu, pořídit si i další designové žulové kousky, jako jsou kuchyňské desky, koupelnové vybavení či obklady.

Zpět na přehled článků