Moderní koupelny z přírodních kamenných obkladů

28. 6. 2021 Petr Borovec

Koupelna je místnost. kde se sprchujete, koupete, líčíte, upravujete. Je to prostor, kde můžete prát a sušit prádlo. Především je to ale vaše útočiště, kde trávíte chvilky dne sami se sebou.

Tato část domova si zaslouží svou péči v podobě vhodně zvolených materiálů. Věřte nebo ne, ale správné povrchové úpravy dodají na dokonalosti jakémukoliv prostoru.

 

 

Luxus v podobě kamenné koupelny

Doby, kdy existovaly dva druhy dlažeb a vzhledu koupelen jsou dávno pryč. Dnes jsou možnosti výběru na vysoké úrovni a nesou s sebou nejen funkčnost a praktičnost, ale také eleganci a krásu. Všechny tyto aspekty splňují kamenné obklady na umyvadla nebo sprchové kouty.

Velkou výhodou kamenných koupelen je neokoukaný a nadčasový vzhled. Přírodní materiály perfektně a stylově doplní moderní zařízení městského zařízení bytu a zároveň originálně povýší i interiér dřevěné horské roubenky. Možností je nespočet. Líbí se vám žula, rula, pískovec nebo třeba mramor? Moderní koupelny mají neomezené možnosti a je jen na vás, jaký styl zvolíte.

 

Jak vybrat vhodný kámen?

Všechny kameny disponují výbornými technickými vlastnostmi, jako je izolace, minimální roztažnost nebo třeba odolnost a trvanlivost. Přírodní kámen je navíc skvělý v tom, že se snadno udržuje. Vzhledem k vytíženosti koupelny je třeba povrch impregnovat v rozmezí asi dvou let. Při impregnaci myslete na to, že kámen musí být naprosto suchý a důkladně vyčištěný.

Kámen vybírejte jak podle vzhledu, tak podle účelu využití. Více strukturované kameny dejte jen tam, kde se nejde zranit. Rádi vám s výběrem kamene poradíme, jen je třeba, abyste si promysleli, jaké místo bude obklad zdobit a jakou investici do obkladu jste schopni vynaložit.

Vždy však budete mít koupelnu jako jedinečný a originální prostor, který bude obdivovat nejedna návštěva. Zároveň vás jistě potěší, že tento materiál omezuje vznik bakterií.

 

Elegance jménem přírodní kámen

Žula se pyšní svým vzhledem, ve kterém se prolínají různé odstíny barev. Oproti mramoru se na žule nepodepisují žádné známky stárnutí. Je to skutečně odolný materiál, který nevstřebává vodu, což je při obložení koupelny velmi důležitým prvkem. Povrch žuly nenaruší ani kyseliny a chemikálie, proto se skvěle hodí i do kuchyně.

Dokonalý mramor vypadá skvěle jak v lesklé, tak v matné variantě. Je to perfektní tepelný vodič a izolant, proto se hodí i na podlahové topení. Oproti měkčím kamenům, jako jsou například vápence, je mramor vhodnější na podlahu. Na ni je pak praktičtější volit ze světlejších barev. Krásně vypadá i na stěně či umyvadle.

Na obložení stěn je velmi oblíbený pískovec. Do koupelen ho můžete zvolit také, jelikož přijímá vlhkost a poté ji zase vypouští. Pískovec se dá snadno opracovat, je proto využívaný na nejrůznější tvarované mozaiky.

Ať už zvolíte jakýkoli kámen, doporučujeme jejich přirozenou krásu podtrhnout přírodními doplňky, jako je třeba dřevo a zdravé rostliny. V takové kombinaci budou vypadat opravdu perfektně a prostor získá jedinečnou atmosféru.

 

Zpět na přehled článků