Pískovcové schody do moderní i historické architektury

5. 10. 2021 Petr Borovec

pískovcové schodyPískovcové schody dodají na eleganci různým stavbám rozmanitých architektonických stylů. Kamenné pískovcové schodiště je oblíbené jak u památkových budov, tak novodobých moderních domů. Jejich rozmanitost a krása se vyjímá zejména ve venkovních prostorách, kterým dodají jedinečnou atmosféru.

 

Nenahraditelné kamenné doplňky

Pískovec zkrátka vypadá na první pohled velmi stylově, což je jeho velkou předností. Stejně jako jeho originální barevnost, jejíž výsledné tóny se vybarvují dle obsažených příměsí.

Pískovec má velmi měkkou strukturu, proto se snadno opracovává. Zároveň vyniká pevností v tlaku. Využití má nejen ve stavebnictví, ale také v sochařství. V zahradní architektuře je pískovec skutečně velmi oblíbený, jelikož z něj lze vytvořit architektonické doplňky jako sochy, nebo například květináče, fontánky či zahradní umyvadla. To vše a mnohem víc vám mohou precizně vytvořit naši sochaři.

Nejčastěji se tento druh kamene využívá jako obklad na fasády, bazény a další prvky, zejména v exteriéru. Důležitá je především životnost pískovce, kdy vydrží staletí bez výraznějšího poškození. Jedná se o horninu, která je tvořena křemičitými písčitými zrny. Zrna jsou tvořena nejčastěji křemenem, živcem nebo silicity. Co se týče jejich soudržnosti, zde hraje velkou roli karbonátový či železitý tmel.

 

Benefity pískovce

Výhoda pískovce spočívá zejména v jeho jedinečné povaze, která umí podtrhnout krásu interiéru i exteriéru. Ať už se jedná o schody z pískovcechodníky v zahradách, parcích, nebo příjezdových cestách, které pískovec zajistí design a pevnost. Co se týče chodníčků na zahrady, zde se mohou použít například pískovcové kostky. V naší nabídce je naleznete ve více rozměrech a barevných variantách.

Luxusní pískovcové schody vytvoří z každého vstupního portálu dokonalé místo. Tento kámen vyniká zajímavými barvami a tóny. Zpravidla se pískovce vybarvují do žlutého nádechu.

Vždy samozřejmě záleží na složení jednotlivých kamenů, proto můžeme využít i kameny s šedými, růžovými až červenými akcenty, které zaujmou na první pohled.
Nejčastěji se však potkáte s žlutým nádechem kamene.

 

Kamenné schodiště jako nepřehlédnutelný vstup

Jestliže je schodiště vstupem do budovy, pak hraje tu nejdůležitější roli. Na jeho vzhledu záleží, protože musí upoutat na první pohled. Pokud tak chcete udělat ten nejlepší první dojem, pak je pískovec tou nejvhodnější volbou.

Skvělou práci odvede také žula. Odolné, funkční a designové žulové schodiště se také postará o pozornost nejednoho kolemjdoucího, či hosta. Velkou předností žuly je, že nepodlehne skutečně žádné zkáze, a to ať už se jedná o čas, počasí, nebo sluneční paprsky.

Pískovec je velmi variabilní a lze z něj vytvořit různé typy schodiště. Záleží jen, zda podlehnete kouzlu masivního schodiště s profilováním nebo třeba interiérovým či venkovním obložkám z pískovce. Do exteriéru i interiéru však dokonale zapadne a vytvoří z prostoru luxusní a velmi nadčasové místo.

Zpět na přehled článků