Žulové kopáky

Žulové kopáky

Žulové kopáky volných rozměrů na řádkové zdivo

Žulové kopáky volných rozměrů na řádkové zdivo

Žulové kopáky jsou hrubě nebo nepatrně opracované kameny s jednou lícní plochou. Slouží nejčastěji jako nosné konstrukční a obkladové materiály pro vodní, báňské, železniční a pozemní stavby. Často se využívají také pro řádkové zdivo, kde každá vrstva má shodné výšky vrstvy z kamene, což se využívá například pro masivní terasy.

Nabízíme tyto tři druhy žulových kopáků:

Kopák hrubý je na povrchu drsný a vzniká prostým rozlomením kamene. Kopák má jednu lícní plochu ve tvaru obdélníku v délce 20 až 80 cm a tloušťce 30 cm, výška kamene je 20 až 40 cm. Hrany hrubého kopáku nejsou zarovnány ani opracovány zaprýskáním.
Kopák na míru je drsný na povrchu a vzniká prostým rozlomením kamene. Kopák má jednu lícní plochu ve tvaru obdélníku nebo kvádru. Rozměry kopáku se přizpůsobují přání zákazníka. U kopáků na míru se uvádí 2 nebo 3 předepsané rozměry. Hrany kopáku na míru nejsou zarovnány ani opracovány zparýskáním.
Kopák čistý má jednu nebo dvě lícové plochy ve tvaru obdélníku nebo kvádru. Rozměry kopáku se přizpůsobují přání zákazníka. U kopáku na míru se uvádí 2 nebo 3 předepsané rozměry. Hrany čistého kopáku jsou zarovnány a opracovány zaprískáním. Lícní plochy zůstávají hrubé, vzniklé prostým rozlomením kamene. Tyto plochy lze upravit dle přání zákazníka.

Žulové kopáky nabízíme v následujících povrchových úpravách:

Špicovaná povrchová úprava nabízí hrubé opracování plochy a drsný povrch od špičáku nebo sekáče. Špicované povrchy můžeme najít na některých významných budovách.
Trhaná povrchová úprava je nazývána také jako loupaná a má dvě výrobní varianty. Trhaná plocha je prováděna na lámané nebo na řezané ploše. Na tvrdých materiálech je práce velmi náročná, proto se může stát, že nezajistí úplně cílený vzhled plochy. Opracování plochy se provádí s náhodnými a nepravidelnými výstupky za použití špičáku.
Bosovaná povrchová úprava znamená pouze hrubé srovnání roviny bloku nebo hranolu špičákem, sekáčem. Opracování plochy je hrubé a zůstává drsný povrch od špičáku nebo sekáče. Na povrchu kopáku vzniknou vypuklé plochy ve tvaru valbových střech nebo jehlanu.
Pemrlovaná povrchová úprava je vyhrazena pro opracování tvrdých materiálů. Pemrlujeme jen kamenicky připravenou rovinu nebo řezanou plochu. Pemrlování hrubé – rozteč hrotů 9 – 11 mm.

Ukázková galerie kopáků

Poptejte naše produkty a my Vás budeme kontaktovat.

Poptat