Žulový lomový kámen

Stavební kámen – lomový

lomovy-kamen

Stavební kámen lomový je materiál, který je prověřený historií. Tento přírodní kámen se již v dávných dobách stal oblíbeným stavebním materiálem a svoji výjimečnou pozici neztratil doposud. A to díky svým vlastnostem. Přírodní kámen vyniká pevností, hutností a odolností, se kterou se dokáže postavit nejen nepříjemnému větru, ale také nebezpečnému ohni.

A zároveň vás při opracování nebude trápit, požadovaným tvarům se podvolí s lehkostí. Díky tomu tak můžeme i v současnosti obdivovat krásu historických staveb. A nejen to. Přírodní kámen je jedinečným pilířem, jak pro stavby silniční, železniční, pozemní, ale také ty vodní

Jaký typy kamene se mohou stát součástí prostoru?

Kopáky
Haklíky
Kvádry
Obrubníky
Krajníky
Mezníky
Dlažební kostky
Obkladové a dlažební kostky
Schodiště stupně
Lomový kámen

Dodáme vám kámen, který odolá času

Stavební kameny lomové pochází ze zemské kůry. Dodáme vám ty zdravé a v nejlepší formě. Vždy záleží na tom, jakou stavbu z kamene budete realizovat a k jakému účelu bude postavený objekt sloužit. Těžíme různé typy kamenů od sedimentárních, metamorfovaných až po hlubinné magnetické (vyvřelé) granity neboli žuly. Přírodní kameny jsou zbarveny různými odstíny a přírodními tóny. Je tedy jenom na vás, jaké vyberete!

Dodáme vám lomové kameny jakýchkoliv tvarů a velikostí. Kámen má hrubou nebo naopak opracovanou lícovou stranu pro použití do zdiva. To v praxi znamená, že se jedná o nepravidelný stavební kámen, tvořený jednou lícovou plochou, jenž je lomově rovná. Naproti ní se nachází ložná plocha, která se musí rovnat nejméně jedné třetině protilehlé lomově rovné straně. Jednotlivé kusy jsou jen ulomené nebo palicí rozpojené bez další úpravy. Upravený lomový kámen dokonale sedne dlážděným svahům, rigolům a břehům.

Kam se jednotlivé typy opracovaných kamenů hodí? Kámen se dvěma rovnýma plochami je ideální na podezdívky. Naopak kámen s lícovou stranou ve tvarech mnohoúhelníků se používá na tzv. kyklopské zdivo

Druhy upraveného lomového kamene
20 cm, označení LK/DR 20 (tloušťka 15 – 25 cm, ostatní rozměry 15 – 40 cm)
25 cm, označení LK/DR 25 (tloušťka 20 – 30 cm, ostatní rozměry 20 – 60 cm)
35 cm, označení LK/DR 35 (tloušťka 30 – 40 cm, ostatní rozměry 20 – 60 cm)

Jaké zdivo se stane vaším favoritem? Soklové nebo kyklopské?

Upravený lomový kámen pro soklové zdivo je nepravidelný a má jednu až dvě plochy lomově rovné. Jednotlivé kusy jsou jen ulomené nebo rozpojené palicí bez dalších úprav.
Označení: LK/S
Parametry: tloušťka 15 – 30 cm, ostatní rozměry 20 – 60 cm.

Upravený lomový kámen pro kyklopské zdivo je nepravidelný, kde je jedna plocha lomově rovná, zpravidla ta lícní. Strany této plochy jsou vytvořeny v takových rozměrech, aby se daly upravit na tvar čtyřúhelníků až šestiúhelníků.
Označení: LK/C
Parametry: tloušťka 20 – 30 cm, ostatní rozměry 25 – 60 cm.

Potřebujete neupravený stavební kámen lomový?

Víte, co vám může nabídnou neupravený lomový kámen? Ten je ideální jako materiál pro zához nebo pro stavbu masivních kamenných opěrných zdí. A jak vám můžeme neupravený, nepravidelný lomový kámen dodat?

Netříděný  – označení LK/N v rozměru 12, 5 – 100 cm.

Tříděný – označení LK/T v rozměrů 13 – 35 cm.

Záhozový – označení LK/Z v rozměru do 200 kg nebo nad 200 kg.

Jak jsou na tom s velikostí ostatní dodávané kameny?

Ostatní rozměry se mohou lišit o 15 % velikosti v rozmezí nad horní nebo pod dolní hranici rozměrů, a to maximálně u 10 % výrobků z celé dodávky.

V dodávce uvedeného druhu lomového kamene může být maximálně 20 % z celkové váhy zrn menších než 12, 5 cm včetně jiných příměsí (např. písek nebo hlína). Tyto příměsi však nesmí překročit více než 5 % z celkové váhy.

Na uvedené výrobky obdržíte prohlášení o vlastnostech 771-6 Zdicí prvky z přírodního kamene, kategorie II.

Poptejte naše produkty a my Vás budeme kontaktovat.

Poptat